TEMPISH S.R.O to czeska firma, której początki sięgają 1994 roku, kiedy zostało założone stowarzyszenie sportowe TEMPISH.
Od początku swojego istnienia TEMPISH zajmował się produkcją i sprzedażą sprzętu sportowego (w szczególności rolek i łyżew), poszerzając na przestrzeni lat swoją ofertę o inne dyscypliny sportu takie jak Tenis stołowy czy też Floorball.
Rok 2006 to otwarcie polskiego oddziału firmy – TEMPISH SP. Z O.O. z siedzibą w Rudzie Śląskiej. TEMPISH Polska to czołowy producent i dostawca łyżew oraz rolek na rynku Polskim.
Aktualnie marka TEMPISH skupia się na produkcji wysokiej jakości sprzętu do Unihokeja. Kolekcja obejmuje praktycznie wszystkie aspekty tej dyscypliny, w tym bardzo udana kolekcja sprzętu bramkarskiego.

Naszą misją jest, aby każda idea dotycząca aktywizacji mieszkańców Śląska miała grunt, aby rozkwitnąć, a każda myśl człowieka z tego regionu pragnącego rozwoju ducha lub ciała, od razu trafiała na odpowiedź Stowarzyszenia, w postaci propozycji umożliwiającej działanie.

„To co nas wyróżnia spośród stworzeń Ziemi,
to sport i kultura i to, co między niemi…”

Honorowy Patronat „POLSKI ZWIĄZEK UNIHOKEJA”

Honorowy Patronat radny miasta Katowice „Tomasz Maśnica”